Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları 1 – polonya konsolos

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

AŞAĞIDA YER ALAN AÇIKLAMALARI LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ. SİTEMİZİ ZİYARET ETTİĞİNİZDE BURADA YER ALAN/BELİRTİLEN UYGULAMALARI KABUL ETMİŞ OLACAKSINIZ

Uyarı: Bu sayfada yer alan tüm başlıklar yasal uyarı ve kullanım şartlarını kapsamaktadır.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı Visa Center Ltd. Şti. (bundan böyle kısaca “Visa Center” olarak anılacaktır), şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişilerin ve VİSA CENTER’in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

VİSA CENTER bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

Bilgilendirme ve Feragat

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette VİSA CENTER tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir.

VİSA CENTER hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman söz konusu bilgileri değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

Bu web sitesine erişim ve sitede yer alan bilgilerin gerek doğrudan gerekse dolaylı kullanımından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun VİSA CENTER, şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişiler ve VİSA CENTER’ in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların sorumlu tutulamaz.

Önemli Bilgilendirme

Visa Center Ltd.Şti (VİSA CENTER) bulunduğu ülkedeki kanun ve yönetmeliklere göre kayıtlı , operasyonel ticari hizmet veren ve aynı zamanda konsolosluk başvurularına ve yetkililerine aracılık eden sorumlu hizmet kuruluşudur. Ancak VİSA CENTER, Büyükelçilik ve Konsolosluklarının uzantılı bir kuruluşu ve devlet kurumu değildir .

Polonya D Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir

Polonya için D vizesi almış olan kişilerin diğer Schengen ülkelerine de giriş hakları bulunmaktadır. Bu ülkeler Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre’dir.

Polonya Oturum İzni İle Avrupa'da Çalışma

Polonya’da oturum izni olan kişilerin bu hakları yalnızca Polonya ülke sınırları içerisindedir. Polonya’da oturum iznine sahip olan kişiler aynı zamanda ülkede çalışma hakkına da sahiplerdir. Ancak bu hakları başka bir ülkede kullanamazlar. Farklı bir Avrupa ülkesinde çalışmak isteyen kişilerin gidecek oldukları ülkenin şartlarına bağlı olarak tekrardan oturum veya çalışma izni almaları gerekmektedir.

Polonya Konsolosluğu İstanbul Telefon

Konsolosluklar vize işlemlerinde söz yetkileri olan asli kurumlardır. Ancak konsoloslukların neredeyse hepsi yalnızca büyük şehirlerde bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı daha uzak şehirlerde yaşayan kişiler her zaman bu kurumlara gidememektedir. Bu gibi durumlarda konular hakkında bilgi almak için 0212 290 66 30 numaralı telefondan yetkililerle iletişime geçilebilinir.

Erasmus İçin En İyi Ülke Ekşi

Polonya Erasmus için gidilecek en güzel ülkelerden bir tanesidir. Avrupa’nın tam ortasında yer alan bu ülkede seyahat olanakları çok uygundur. Okul hayatlarından geriye kalan süreçlerde öğrenciler rahatça tüm Avrupa’yı gezebilmektedirler. Ayrıca Erasmus yapan öğrencilere aynı anda çalışma izni veren nadir ülkelerden de bir tanesidir Polonya. Okurken aynı zamanda para kazanmak isteyen kişilere büyük bir kolaylık sağlanmaktadır. Ülkenin sıcakkanlı insanları sayesinde, öğrenciler okula geldiklerinde neredeyse hiç yabancılık çekmeden okul hayatlarını sürdürebilmektedir.

Vfs Global İstanbul

VFS konsolosluklar tarafından yetki verilmiş resmi başvuru merkezidir. Bu merkez İstanbul Beyoğlu’nda bulunur. Pazartesi ve cuma günleri sabah saat 08.30 ile akşam 17.00 saatlerine kadar çalışmaktadır. Başvuru yapmak isteyen kişiler hafta içi pazartesi, çarşamba ve cuma günleri sabah saat 08.30 ile 12.00, 1 saatlik molanın ardından 13.00 ve 15.30 saatleri arasında işlem yapabilmektedir. Kişilerin pasaport teslim saatleri ise hafta içi pazartesi, çarşamba ve cuma günleri saat 15.00 ile 17.00 arasında yapmaktadır.

Polonya Asgari Ücret 2021 Euro

Her devletin ülkesinin olanakları dahilinde bünyesinde bulunan her istihdamı için ayırdığı bir bütçe vardır. Polonya’nın asgari ücretleri her sene değişim göstermektedir. Ancak Polonya’nın 2021’de açıklamış olduğu güncel asgari tutarı kişi başına 2800 PLN’dir. Bu tutar yaklaşık 609,16 Euro’ya denk gelir.

Polonya'ya Nasıl Yerleşilir

Polonya’ya yerleşmek isteyen kişilerin ilk olarak buna elverişli bir vizesi olmalıdır. Yerleşim vizeleri D tipi ulusal vize türüne girmektedir. Bu vizeyi alabilmek için kişilerin konsolosluklar tarafından belirlenen evrakları eksiksiz bir şekilde toplayarak yetkili mercilere sunması gerekmektedir. Bu sürecin sonunda kişiler Polonya’nın yetkili mercilerinden oturum izni alarak ülkeye yerleşebilmektedir.

Polonya'da İş Bulmak

Polonya iş gücü açısından geniş olanaklara sahiptir. Ancak Polonya’da iş bulup çalışabilmek için kişilerin çalışma vizesine başvuruda bulunması gerekmektedir. Çalışma vizesine başvuru yapmak için kişilerin sahip olmaları gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler iş sözleşmeleri, ticari davetiyeler ve çalışma iznidir. Bu belgelerin herhangi birinin eksikliği durumunda kişiler vize başvurusunda bulunamamaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir