Polonya Vize Ücretleri 2023 1 – polonya konsolos

Polonya Vize Ücretleri 2023

Polonya Vize Ücreti Hakkında

Alınacak vize çeşidine göre de ödenecek vize ücreti de farklılık gösterecektir.

Polonya Vize müracaatı sırasında 0-6 yaş arası çocuklar vize harç ücreti ödememektedir. Aynı vakitte 6-12 yaş arası çocuklar amacıyla vize harç ücretleri indirimlidir.

Seyahat Sıhhat Sigortası lüzumlu ücret karşılığında Vize Merkezi doğrulusunda yapılmaktadır. Seyahat Sıhhat Sigortası ücreti sigorta vaktine göre farklılık göstermektedir.

Polonya'da Çalışmak İçin Yapılması Gerekenler

Polonya’da çalışmak isteyen kişiler ilk olarak, Polonya çalışma vizesi almalıdır. Çalışma vizesi beraberinde çalışma iznini de gerektirir. Polonya Konsolosluğuna ya da Polonya Büyükelçiliğine vize başvuru talebinde bulunulduktan sonra tarafınızda başvuru formu verilir. Başvuru formu içerisinde Polonya’da çalışılacağını dair bir belirtme yapılırsa, tarafınızdan istenilen evraklar da bu doğrultuda şekillenir.

Polonya Transit Vize

Polonya transit vize, Schengen bölgesinde yer edinen vize kategorisindedir. Kısa süreli yolculuk gerçekleştirecek olan vatandaşlar, transit vize almalıdır. Polonya transit vize evrakları, yasal olarak onaydan geçtiği takdirde kısa bir süre içerisinde vize elinize ulaşır. Burada kısa süreli yolculuk için çoğunluğun tercihinde olan vize tipidir.

Polonya Konsolosluğu Vize Randevu

Polonya uçuşu gerçekleştirecek olan vatandaşlar, Polonya Konsolosluğuna vize başvuru talebinde bulunmalı. Vize başvuru talebinde bulunulduktan sonra başvuru, ülkede bulunma amacına göre onaydan geçer. Sonrasında vize randevu tarihi almanız gerekir. Bu randevu tarihine kadar tarafınızdan istenilen belirli evraklar ya da ıslak imzalı belgeleri bulunur. Hepsinin tamamen hazırlanıp evrak dosyası içerisinde teslim edilebilmesi için vize randevu tarihinde yetkili kişilere verilmelidir. Vize randevu tarihi, Polonya Konsolosluğu tarafından alınır.

Polonya Vize Ücreti 2023

Polonya vize ücreti, ülkede bulunma amacına ya da sürecine göre her yıl güncellik gösterebilir. Genel anlamda ücret, 90 dolardır. Ancak bu ücret çocuklarda, yarı fiyatına düşer. 0-6 yaş grubu için Polonya vize ücreti talep edilmez. Güncel fiyat hakkında bilgi edinebilmek için Polonya Konsolosluğuna müracaat gerçekleştirdiğiniz takdirde öğrenebilirsiniz.

Polonya Türkiye Vize Kalktı mı?

Türkiye’den Polonya’ya seyahat gerçekleştirecek olan vatandaşlar, Polonya vizesi almalıdır. Polonya her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası rotası olduğu gibi Türkiye’den vatandaşları da kabul eder. Bu sebepten dolayı Polonya Türkiye vizesi halen verilir.

Polonya Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Polonya çalışma vizesi alabilmek için Polonya Konsolosluğuna ya da Polonya Büyükelçiliğine vize başvuru talebinde bulunulmalı. Başvuru formu doldurulurken çalışma vizesi olduğu belirtilirse, tarafınızdan istenilen evraklar da bu doğrultuda şekillenir. Polonya çalışma vizesi, Polonya konsolosluğunun tarafınızdan istediği evraklar da yasal olarak herhangi bir problem oluşmaz ise yaklaşık 2 hafta içerisinde çıkar.

Polonya Konsolosluğu Randevu

Polonya Konsolosluğu randevu işlemleri, genel olarak belirli sezonlarda gerçekleşir. Haftanın yoğun olmayan gün ve saat dilimleri içerisinde randevu talep edilebilir. Polonya Konsolosluğunun yoğun olduğu bir zamanda randevu talep ettiğiniz takdirde, ileriki süreçlere aktarılır. Bu sebepten dolayı önceden iletişime geçip yoğunluğuna göre bir randevu talep edilirse, seyahat planınızda da herhangi bir aksama oluşmaz.

Polonya Öğrenci Vizesi Ücreti

Polonya’da eğitim almak isteyen öğrenciler, Polonya öğrenci vizesi almalıdır. Polonya öğrenci vizesi uzun süreli ya da kısa süreli olarak farklılık gösterir. Bu sebepten dolayı buradaki ücretlendirmede kişinin ülkede bulunma süreci ile beraber pasaport türüne göre de artabilir ya da daha düşük miktarlarda olmaktadır. Polonya öğrenci vizesi ücreti, genel olarak 90 dolardır. Bu ücret her yıl güncellik gösterir. Bu sebepten dolayı konsolosluktan güncel fiyatı öğrenilip, nakit olarak ödeme yapılır.

Polonya Erasmus Vizesi Nasıl Alınır?

Polonya Erasmus vizesi alabilmek için Polonya Konsolosluğu ya da Polonya Büyükelçiliği’ne Erasmus vize başvuru talebinde bulunulmalı. Başvuru formu içerisinde Erasmus vizesi olduğu belirtilirse, Erasmus vizesi ile ilgili tarafınızdan istenilen evraklar da bu doğrultuda şekillenir. Erasmus vizesi genel olarak uzun süreli ya da kısa süreli alınır.

Polonya Vize Ücreti Vize Soruları

Polonya Erasmus Vize Ücreti Ne Kadar?

Polonya’da eğitim amaçlı bulunmak isteyen kişiler Erasmus programına katılım için turistik vize başvurusu yapmalıdır. Polonya Erasmus vizesi için istenilen evraklar tamamlanarak başvuru yapılır. İnceleme sonrası sonuçlandırma konsolosluk tarafından gerçekleşir. Turistik vize harç ücreti 65 Euro’dur.

Polonya Vize Ücreti Ne Kadar?

Polonya vize ücretleri başvuru türüne göre değişir, genel kapsamda ücretler; turistik, ticari, öğrenci, transit, kültürel vizelerde 65 Euro; 6-12 yaş arası 25 Euro; 0-6 yaş arası ücretsizdir. Bu harç bedeline hizmet bedelleri dâhil değildir.

Polonya Vize Ücreti 2021 Ne Kadar?

Polonya Schengen vizesi veren bir ülkedir. Polonya vize ücretleri başvuru türüne göre değişir, genel kapsamda ücretler; 0-6 yaş arası ücretsizdir; 6-12 yaş arası 25 Euro; turistik, ticari, öğrenci, transit, kültürel vizelerde 65 Euro; Bu harç bedeline hizmet bedelleri dâhil değildir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir