Polonya Vize Reddi 1 – polonya konsolos

Polonya Vize Reddi

POLONYA VİZE REDDİ

Polonya Vize Reddi Hakkında

NEDENLERİ NEDİR?

Vize reddi oluşması amacıyla birtakım durumların meydana çıkması gerekiyor bunlardan birisi de bireyin Polonya gezisi bitiminde ülkesine dönmesi amacıyla lüzumlu belgeleri bulunmaması durumudur.

Şahıslar vizeleri bittiği taktirde ülkesine döneceğine dair belgeleri konsolosluk yetkilerine sunmalıdır. Geri döneceğine dair belgeler dönünce devam edeceği mesul olduğu bir işi de kanıt olarak gösterilebilinir. Bunlar lüzumlu evraklardır.

İTİRAZ HAKKI

Vize reddi alan şahısların itiraz hakkı bulunmaktadır.

İTİRAZ ŞEKLİ

Dilekçede ki makalelere itiraz etme hakkı kullanılır.

Polonya Vize Reddi

Polonya seyahati için verilen vize işlemlerinde yasal olarak herhangi bir onay durumu gerçekleşmez ise vize reddi olur. Vize reddi, Polonya konsolosluğunun tarafınızdan istediği evraklar konsolosluğun istediği şartları karşılamadığı takdirde gerçekleşir. Vize reddi itiraz süreci de yine konsolosluk bünyesinde mümkündür.

Polonya’ya İşçi Olarak Gitmek

Polonya’ya işçi olarak gitmek isteyen vatandaşlar, bunun için işçi-çalışma vizesi almalıdır. İşçi çalışma vizesi Polonya Konsolosluğu, Polonya Büyükelçiliği ya da Polonya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş vize acentaları tarafından alınır. İşçi olarak gidebilmek için çalışma izni gerekli olabilir. Bu sebepten dolayı Polonya’da bulunan iş yerinden, çalışma izni önceden talep edilmelidir.

Polonya Çalışma Şartları

Polonya çalışma şartları içerisinde ilk olarak, vize önemlidir. Vize ile birlikte tarafınızdan çalışma izni istenir. Çalışma izni Polonya’da bulunan iş yerinden alınmalıdır. Islak imzalı olması, Polonya Konsolosluğunun yasal olarak sunduğu şartlar içerisinde yer edinir. Çalışma şartları gerek kişi, gerekse konsolosluk tarafından istenilen belgelerle karşılandığı takdirde onaydan geçer.

Polonya'ya İşçi Olarak Gitmek

Polonya işçi olarak gidebilmek için Polonya Konsolosluğuna vize başvuru talebinde bulunulması gerekir. Başvuru formunda işçi ya da çalışma vizesi olduğu belirtilirse tarafınızdan istenilen evraklar da bu doğrultuda şekillenir. İşçi olarak gitmek isteyen vatandaşlar, vize işlemleri öncesinde çalışma iznini ıslak imzalı bir şekilde almalıdır.

Polonya’ya Nasıl Gidilir?

Polonya’ya gidebilmek için Polonya Büyükelçiliği, Polonya Konsolosluğu ya da Polonya Büyükelçiliği tarafından görevlendirilmiş diplomatik müdürlüklere vize başvuru talebinde bulunulmalı. Vize başvuru talebi onaylandıktan sonra ülkede bulunma amacına ve sürecine göre vize işlemleri gerçekleştirilmelidir. Vize işlemleri için ücretlendirme, ülkede ne amaçlı bulunacağına dair farklılık gözetir.

Polonya Oturma İzni

Polonya’da uzun süreli olarak ikametgah etmek isteyen vatandaşlar, oturma iznini almalıdır. Oturma izni Polonya Konsolosluğu ya da Polonya göç idaresine yapılan başvuru ile birlikte kısa bir süreçte alınır. Oturma izni uzun süreli ya da kısa süreli olarak farklılık gösterir. Süreç konsolosluk ücretlendirmeye de tabi tutulur. Oturma izni için tarafınızdan istenilen evraklar, ülkede bulunma amacına göre değişkenlik sağlar.

Polonya Konsolosluğu Randevu Alma

Polonya konsolosluğundan randevu alabilmek için ilk olarak başvuru talebinde bulunulması gerekir. Başvuru talebi Polonya Konsolosluğu ya da Polonya Büyükelçiliği doğrultusunda gerçekleşir. Başvuru talebiniz onaylandıktan sonra ülkede bulunma amacına göre evraklar hazır hale getirilmelidir. Evraklar randevu tarihinde yetkili kişilere teslim edilerek, vize alınır.

Polonya Da Çalışmak

Polonya’da çalışabilmek için çalışma izni ile birlikte vize oluşturulmalıdır. Polonya Konsolosluğuna vize başvuru talebinde bulunulduktan sonra Polonya’ya çalışmak amacıyla gidilmesi, verilen forum içerisinde belirtilmeli. Polonya’da çalışılan yerden alınan çalışma izni, evrak dosyası içerisinde bulundurulmalı. Böylelikle vize işlemleri de bu doğrultuda oluşturulur.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir