Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Polonya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.stambul.msz.gov.pl’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Poland
Consultation For The Republic Of Poland
Consultation For The Republic Of Poland
Previous
Next

Polonya Vize Nasıl Alınır 2021

Polonya Devleti, umuma mahsus olarak çıkartılan bordo renkli Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahiplerinden Polonya vize işlemlerinin uygulanmasını talep etmektedir. Resmi Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarından ise, 180 günlük süre zarfında 90 günü geçmeyecek şekilde vizesiz seyahat yapabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti tarafından verilen pasaportların türü ne olursa olsun, seyahat sonrasındaki 3 aylık süre zarfına kadar pasaportun geçerli olmasını da ek olarak istemektedir.

Polonya Vize Var mı?

Polonya Devletine seyahat yapmak isteyen kişilerin seyahat öncesi planlamasında merak ettikleri en önemli konulardan biri, Polonya vize var mı konusudur. Polonya Konsolosluğu tarafından yapılan vize duyurusunda, eğer ki sahibi olunan pasaport umuma mahsus olarak çıkmışsa, o zaman Polonya vizesi alınmasının zorunlu olduğu belirtilmiştir.

Polonya Vize Ücreti

Polonya vize ücreti, 8 farklı vize türünden 7si için aynı miktardadır. Polonya vize türleri içerisinde yer alan turistik, ticari, aile-arkadaş ziyareti, transit, şoför ve öğrenci vizeleri için 80€’dur. Sadece Polonya çalışma vizesi başvuruları için 160€’luk bir vize harç ücreti talep edilmektedir.

Polonya Vize Başvuru Formu

Polonya vize başvuru formu ve diğer vize evrakları, Polonya Konsolosluğu tarafından hazırlanması zorunlu tutulan belgelerdir. Vize evrakları içerisinde en önemlisi, vize başvuru formudur. Vize başvuru formu, Polonya Konsolosluğu tarafından hazırlanan bir resmi evraktır. Polonya vizesi için yapılacak olan başvurularda, başvuran kişi tarafından mutlaka doldurulmalıdır.

Polonya Vize Randevu

Polonya vize randevu işlemleri, vize alacak olan kişi tarafından Polonya Konsolosluğuna şahsen olacak şekilde yapılması gerekmektedir. Vize başvurusu için randevu alımı, Polonya Konsolosluğu aranarak yapılmaktadır.

Ayrıca vize başvuru randevuları, Polonya Konsolosluğu tarafından yetkili olarak görevlendirilmiş başvuru merkezlerine de alınabilmektedir. Bu merkezler sizlerin adına, Polonya vize başvurusu için gerekli olan tüm işlem adımlarını gerçekleştirmektedir.

Polonya Vizesi Ekşi

Polonya vizesi ekşi yorumları, vize alacak olan kişiler için ön bilgi niteliği taşımaktadır. Ekşi sözlükteki Polonya vizesiyle alakalı olarak yapılan yorumlara bakıldığında en dikkat çeken yorum, Polonya vizesinin çok kolay bir şekilde alındığıdır. Polonya vizesi başvurularında eksik olan belgeler olsa bile, Polonya Konsolosluğu yetkililerinin kolaylık sağladığı belirtilmiştir.

Polonya Vize Ücreti 2020

Ülkelerin vize harç ücretleri yıllara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Polonya vize ücreti 2020 miktarları, her vize çeşidi için aynı tutulmuştur. 7 farklı vize türü için 80€’luk bir harç ücreti Polonya Konsolosluğu tarafından talep edilmektedir. Sadece Polonya çalışma vizesi isteyen kişiler, diğer vize harç ücretlerinin 2 katı olacak şekilde 160€’luk bir bedel ödemektedirler.

Polonya Vize Reddi

Polonya vize reddi durumları hemen hemen yaşanması oldukça zor bir durumdur. Çünkü internet üzerinden Polonya vizesiyle alakalı olarak yapılan araştırmalarda, Polonya vizesi almanın oldukça kolay olduğu söylenmektedir. Ancak ne olursa olsun, Polonya vizesine başvuru aşamasında gereken titizlik gösterilmeli ve hiçbir olumsuz duruma yer verilmemelidir.

Polonya Vizesi Ücreti

Polonya vizesine başvuracak olan adayların başvuru işlemlerinde ödemesi gereken ücret, Polonya vize ücreti ve harcıdır. Polonya Konsolosluğu 2020 yılı için Polonya vize harç ücretlerini Şubat ayında yayınlamıştır. Yayınlanan bu ücret tablosunda, 3 farklı kolonda istenen ücretler gösterilmiştir. Vize ücretlendirilmesinde, vize harcı, başvuru acentası bedeli ve hizmet bedeli gibi bedeller Polonya vizesi alacak olan kişiler için belirtilmiştir.

Polonya Vize Alma

Polonya vize alma işlemini gerçekleştirecek olan Türk vatandaşları, oldukça avantajlı bir vizeye sahip olacaklardır. Çünkü Polonya, Orta Avrupa Schengen bölgesinde yer almaktadır. Bundan dolayı sahip olunacak Polonya vizesi sayesinde, tüm Schengen bölgesi ülkelerine seyahat düzenlenebilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polonya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.stambul.msz.gov.pl olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.