Polonya Vize Başvurusu-Covid 19 1 – polonya konsolos

Polonya Vize Başvurusu-Covid 19

Polonya Vize Başvurusu-Covid 19

Sitelerimiz üzerinden elde edeceğiniz bilgiler sayesinde Polonya vizeleri için uygun şartlarda başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Vize türleri hakkında bilgi sahibi olabilmek, güncel ödemeniz gereken vize ücretlerini öğrenmek ve artan ücretleri takip edebilmek için sitelerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Ayrıca Polonya vizelerini alırken nelerle karşılaşacağınıza dair merak ettiklerinizi de sitelerimizde bulmanız mümkün olacaktır. Çünkü ekiplerimiz sizler için tüm prosedürleri takip ederek bilgi sahibi olmanıza olanak vermektedir.

Polonya Vize Başvuruları

Dünya çapında devam eden Covid-19 mücadelesi kapsamında ülkelerin vize işlemlerini durdurduğuna dair haberleri sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Bu ülkeler arasında yer alan Polonya ile ilgili vize işlemleriniz için randevuların kabul edilmesi mümkün değildir. Sizler de planladığınız tarihleri daha ileri bir döneme atmak zorunda kalacağınız bu süreci başarılı bir şekilde tamamlayabilmek adına sitelerimizden faydalanabilirsiniz.

Dünyada binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Covid-19 virüsünün Türkiye’de de yayıldığı Mart aylarından itibaren randevuların kabul edilmediğini aktarabiliriz. Polonya seyahatlerinizi hangi tarihlerde gerçekleştirebileceğinize dair net bir bilginin olması halinde sizlerle paylaşacağımızı belirtmekteyiz.

Bir sonraki tarihe kadar gerçekleştiremeyeceğiniz başvurularınızın başlaması halinde gerekli duyuruları sizlerle paylaşacağız. Virüs nedeniyle askıya alınan ziyaret taleplerinizin gerçekleşmesi için uygun şartların sağlanması durumunda bilgilendirmeler tarafınıza ulaştırılacaktır.

Polonya Vize Randevuları

Dilerseniz web sayfalarımızı ziyaret ederek Polonya Vizesi duyuruları güncel bir şekilde takip edebilirsiniz. İkinci bir duyuruya kadar durdurulan tüm işlemlerin yeniden başlaması halinde randevulu sistemle çalışacak olan adreslerimiz üzerinden işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilirsiniz. Başvuruların askıya alınmasıyla birlikte değişen prosedürleri öğrenebileceğiniz en iyi adreslerden birisi olduğumuzun altını çizmekteyiz.

Polonya vize türlerini Schengen vizeleri kapsamında alabilmek için kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte işlemlerinizin gerçekleşeceğini hatırlatıyoruz. Buna göre hangi tutarları ödeyeceğinizi, Covid-19 sonrasında evraklarda ve ücretlerde herhangi bir değişimin olup olmayacağını sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bu süreçte bizleri takipte kalarak sizlere aktaracağımız haberleri inceleyebilirsiniz. Konsolosluklar tarafından başvuruların alınmasıyla birlikte, sitelerimiz üzerinden online olarak randevularınızı oluşturmanıza olanak verilecektir.

Covid-19 sonrasında Polonya  vize işlemleri ile ilgili kısıtlamaları yaşayan ülkeler arasında bulunan Polonya ve diğer ülkelerle ilgili gelişmelerin anında paylaşılacağını belirtmekteyiz. Sitelerimiz sayesinde tüm tedbirler hakkında bilgileri doğru kaynaklardan elde edebileceksiniz.

Polonya Çalışma Davetiyesi

Polonya çalışma vizesi, Polonya’da uzun süreli olarak çalışmak isteyen vatandaşların alması gereken vize tipidir. Polonya çalışma vizesi, ulusal D tipi vize yerine geçer. Polonya’da bulunan herhangi bir iş yerinden tarafınıza çalışma davetiyesi gönderildiği takdirde bu davetiye ile birlikte, konsoloslukta vize başvuru talebinde bulunulabilir.

Polonya Vatandaşı İle Evlilik

Polonya vatandaşı ile evlenmek isteyen kişiler, bunun için aile birleşimi vizesi almalıdır. Aile birleşimi vizesi, evlilik vizesi yerine geçer. Burada tarafınızdan istenilen evraklar içerisinde, Polonyalı vatandaşın Polonya’da yaşadığına dair bir belge kesinlikle önemlidir. Aynı zamanda hem Polonya Konsolosluğu hem de Polonya’da bulunan Türk konsolosluğundan istenilen evraklar, eksiksiz olarak teslim edilmeli.

Polonya Vatandaşlık

Polonya vatandaşı olmak isteyen bireyler bunun için Polonya Konsolosluğu’na ya da Polonya göç idaresine başvuru talebinde bulunmalı. Polonya vatandaşlık işlemleri, tarafınızdan istenilen evraklar yasal olarak onay gördüğü takdirde gerçekleşebilir. Vatandaşlık işlemleri kişinin ülkede bulunma amacına ve sürecine göre farklılık sağlar.

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Polonya vize randevusu alabilmek için ilk olarak Polonya Konsolosluğu, Polonya Büyükelçiliği ya da Polonya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş vize acentalarına başvuru yapılabilir. Başvuru sonrasında tarafınızdan istenilen evrakların teslim edilebilmesi için randevu tarihi alınması gerekir. Randevu tarihine kadar evraklar hazırlanıp, belirli zaman ve saat dilimi içerisinde yetkili kişilere teslim edilmeli.

Polonya Aktarmalı Uçuşlarda Vize Gerekli Mi?

Polonya vize işlemleri, uçuş gerçekleştirilmeden yapılmalıdır. Böylelikle uçuş esnasında herhangi bir vize problemi yaşanılmaz. Aktarmalı uçuşlarda vize, ülkede bulunma amacına ya da sürecine göre farklılık gözetebilir. Genel anlamda ilk uçuşta vize işlemlerinde problem yaşanmaması için vize gereklidir. Ancak aktarmalı uçuşlarda vizenin gerekliliği güncel olarak farklılık gözettiği için konsolosluk bünyesinde öğrenilebilir.

Polonya Konsolosluğu

Polonya seyahati gerçekleştirecek olan vatandaşlar, Polonya Konsolosluğuna vize başvuru talebinde bulunmalı. Polonya Konsolosluğu vize başvuru, randevu ve vize işlemleri ile ilgili her türlü konuda hizmet göstermektedir. Aynı zamanda resmi tatil günleri dışında randevu alınması gerekir. Böylelikle bu konsolosluğun yoğun olmadığı bir dönemde işlemleriniz, istenilen doğrultuda gerçekleşir.

Polonya Vize Kaç Günde Çıkar?

Polonya vize işlemleri, yaklaşık 2 hafta içerisinde çıkar. Ancak Polonya konsolosluğunun tarafınızdan istediği evraklar da yasal olarak herhangi bir problem oluşursa, vize işlemleri 1 ay kadar bulabilir. Bu sebepten dolayı Polonya seyahatinden yaklaşık 1,5 ay öncesinde vize işlemleri hazır hale getirilmeli. Böylelikle seyahatinizde ya da uçuş planınızda bir aksama oluşmaz.

Erasmus Vize Ücreti

Erasmus vize ücreti, her yıl konsolosluk bünyesinde güncellik gösterir. Vize ücretlendirmeleri ülkede bulunma amacına ve ülkede bulunulacak süreye göre artabilir ya da daha düşük miktarlarda da olmaktadır. Aynı zamanda bu ücret kişinin yaşına göre de farklılık sağlar. Erasmus vize ücreti, 90 dolardır. Uzun süreli olarak bir ziyaret gerçekleştiği takdirde bu ücretin artması mümkündür.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir