Polonya Vatandaşlık İşlemleri 1 – polonya konsolos

Polonya Vatandaşlık İşlemleri

POLONYA VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

Polonya Vatandaşlık Vizesi Hakkında

NEDİR?

Polonya Vatandaşlık Vizesi, Polonya da yaşamak ve Polonya vatandaşı olmak için alınan vize türüdür.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Vatandaşlık hakkı şahıslara geçici vakit ile verilir bu vakit şahısların Polonya’daki haline göre tekrardan uzatılabilinir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Polonya Konsolosluğu vatandaşlık işlemleri amacıyla ortamında bir birim bulunmaktadır. Polonya vatandaşı olmak isteyen şahıslar müracaatlarını bu birimlere yapabilirler.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Gerekli evraklar başka vize türlerinde olduğu evraklar ile benzerlik göstermektedir. Şahısların bu evraklara ek olarak hazırlaması gereken evraklar konsolosluk yetki sahibinin şahıs doğrulusunda taraflara bildirilir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten evvelce başvur işlemlerini başlatmak lazım olur fakat vatandaşlık işlemleri amacıyla şahıslar lüzumlu şartları sağladığı taktirde istediği vakit müracaat yapabilirler.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Vize merkezleri illerde hizmet sunarak şahısların vatandaşlık işlemleri müracaatı amacıyla rehberlik hizmeti de sağlamaktadır.

Aile Birleşimi Vizesi

Polonyalı vatandaşla evlilik gerçekleştiren kişiler ya da Polonya’da bulunan herhangi bir akrabaya ziyaret gibi çeşitli etmenler de aile birleşimi vizesi alınır. Aile birleşimi vizesi Polonya Konsolosluğu’na yapılan başvuru ile birlikte mümkündür. Tarafınıza verilen başvuru formunda aile birleşimi vizesi olduğu kesinlikle belirtilmelidir. Aile birleşimi vizesi, sürece göre evraklarla yer edinir. Evraklar istenilen doğrultuda hazırlanırsa aile birleşimi vizesi yaklaşık 2 hafta içerisinde elinize ulaşır.

Polonya Vize Uzatma

Polonya vize işlemleri önceden yapılmışsa ve halen Polonya’da bulunuluyorsa, Polonya vize uzatma hizmeti alınabilir. Polonya vize uzatma işlemleri, Polonya Konsolosluğu ya da Polonya Büyükelçiliği’ne yapılan başvuru ile birlikte mümkündür. Polonya vize uzatma işlemleri, Polonya’da bulunacak süreye göre farklılık sağlar.

Polonya Turistik Vize Ne Zaman Açılacak?

Polonya her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak rotasıdır. Bu yüzden turist kabul eder. Turist vize işlemleri resmi tatil günleri dışında yapılabilir. Polonya’ya turistik bir ziyaret gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, turistik vize almalıdır. Polonya konsoloslukları, haftanın belirli gün ve saat dilimleri içerisinde hizmet gösterir.

Erasmus Vize Ücreti

Polonya Erasmus vize ücreti için Polonya Konsolosluğu fiyatlandırması 90 dolardır. Bu ücretlendirme Erasmus eğitiminin uzun süreli ya da kısa sürede olmasına göre farklılık gözetir. Uzun süreli seyahatlerde daha yüksek bütçe istenebilir. Güncel fiyatlandırma her yıl farklılık gözettiği için konsoloslukla iletişime geçtiğiniz takdirde öğrenebilirsiniz.

Vfs Global Polonya Randevu

Vfs Global Polonya sistemi, Polonya seyahati gerçekleştirecek olan vatandaşların vize başvuruları için hizmet göstermektedir. Burada bulunan vize türleri C Tipi yani diğer bir ifade ile kısa dönemdir. D tipi yani diğer bir ifadeyle uzun dönem için geçerlidir. Online olarak vfs Global sistemden Polonya uçuşları için vize başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Vfs Polonya Randevu

Vfs Polonya sistemin üzerinde konsolosluğa müracaat gerçekleştirmeden, randevu alınabilir. Randevu işlemleri için direkt olarak sistemi ziyaret ettiğiniz takdirde karşınıza çıkan form üzerinden mümkün kılınır. Sistem içerisinde randevu ile birlikte Polonya seyahati için gerekli olan diğer vize işlemleri, kısa bir süre içerisinde halledilir.

Vfs Randevu Polonya

Polonya seyahati gerçekleştirmek isteyen ancak bunun için yeterli zamanı olmayıp konsolosluğa gidemeyen vatandaşlar adına, vfs Polonya sistemi bulunur. Buradan randevu alınabildiği gibi randevu öncesinde başvuru talebi de mümkündür. Seyahat türüne ya da ülkede bulunma amacına göre sistemi ziyaret ettiğiniz takdirde vfs randevu Polonya için geçerli hale gelir.

Vfs Global Polonya

Vfs Global Polonya hizmeti, online bir sistemdir. Polonya seyahati gerçekleştirecek olan vatandaşlar, Polonya konsolosluğuna müracaat etmeden bu sistem üzerinden işlemlerini kısa bir süre içerisinde gerçekleştirir. Burada online olarak randevu alınabildiği gibi ülkede bulunma amacına göre de vize işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Polonya'da Oturum İzni Nasıl Alınır?

Polonya’da oturum izni alabilmek için Polonya Konsolosluğu ya da Polonya göç idaresine başvuru talebinde bulunulmalı. Oturum izni uzun süreli ya da kısa süreli olarak alınmaktadır. Uzun süreli oturum için vatandaşlığa gerek duyulabilir. Oturum izni kişinin ülkede bulunma amacına ya da sürecine göre farklı ücretlendirmelere tabii tutulur. Bu durum çocuklarda da farklılık sağlar.

Polonya İşçi Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Polonya’ya çalışma amaçlı gidebilmek için işçi vizesi alınır. Polonya işçi vizesi ile Polonya Konsolosluğunun izin verdiği belirli ülkelere gidilir. Bu ülkeler muaf tutulma durumuna göre de farklılık sağlar. Polonya işçi vizesi, beraberinde çalışma izni ile birlikte yer edilir.

Polonya'ya Vize Almak Kolay Mı?

Polonya konsolosluğunun tarafınızdan istediği evraklarda yasal olarak herhangi bir problem olmadığı takdirde, Polonya’ya vize almak oldukça kolaydır. Polonya vize işlemleri ülkede bulunma amacına ya da sürecine göre değişkenlik gözetir. Fakat evraklar istenilen doğrultuda hazırlanmazsa, Polonya vizesi almak zorlayıcı olabilir.

Polonya Vatandaşlık Soruları

Polonya Evlilik Vizesi Nedir?

Polonya vatandaşıyla evlilik halinde aile birleşimi vizesi için başvuru yapılır. Ancak bu işlem biraz uzun sürer. Bu yüzden ülkeye turistik vize alınarak gidilir ve yetkili makamlara evliliği kanıtlayıcı belgeler sunulur. Bu şekilde uzun süreli oturum alınabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir