Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Polonya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.stambul.msz.gov.pl’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Poland
Consultation For The Republic Of Poland
Consultation For The Republic Of Poland
Previous
Next

POLONYA VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

Polonya Vatandaşlık Vizesi Hakkında

NEDİR?

Polonya Vatandaşlık Vizesi, Polonya da yaşamak ve Polonya vatandaşı olmak için alınan vize türüdür.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Vatandaşlık hakkı şahıslara geçici vakit ile verilir bu vakit şahısların Polonya’daki haline göre tekrardan uzatılabilinir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Polonya Konsolosluğu vatandaşlık işlemleri amacıyla ortamında bir birim bulunmaktadır. Polonya vatandaşı olmak isteyen şahıslar müracaatlarını bu birimlere yapabilirler.

Polonya Vatandaşlık İşlemleri
Polonya Vatandaşlık İşlemleri

 

 

 

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Gerekli evraklar başka vize türlerinde olduğu evraklar ile benzerlik göstermektedir. Şahısların bu evraklara ek olarak hazırlaması gereken evraklar konsolosluk yetki sahibinin şahıs doğrulusunda taraflara bildirilir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten evvelce başvur işlemlerini başlatmak lazım olur fakat vatandaşlık işlemleri amacıyla şahıslar lüzumlu şartları sağladığı taktirde istediği vakit müracaat yapabilirler.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Vize merkezleri illerde hizmet sunarak şahısların vatandaşlık işlemleri müracaatı amacıyla rehberlik hizmeti de sağlamaktadır.

Polonya Vatandaşlık Soruları

Polonya Evlilik Vizesi Nedir?

Polonya vatandaşıyla evlilik halinde aile birleşimi vizesi için başvuru yapılır. Ancak bu işlem biraz uzun sürer. Bu yüzden ülkeye turistik vize alınarak gidilir ve yetkili makamlara evliliği kanıtlayıcı belgeler sunulur. Bu şekilde uzun süreli oturum alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polonya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.stambul.msz.gov.pl olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.