Polonya Üniversiteleri Bölümleri

Polonya vizesi işlemleri nasıl yapılır?

Polonya üniversiteleri bölümleri, Polonya içerisinde bulunan üniversitelere kayıt olarak okuyabileceğiniz çeşitli bölümlerdir. Bu bölümler tercih edeceğiniz okul türüne göre değişiklik gösterecektir. Teknik, sağlık ya da sosyal bölümler gibi bölümleri okuma şansınız bulunuyor.

Polonya’da İngilizce Olarak Okuyabileceğiniz Bölümler

Polonya içerisinde üniversite okumak isteyen kişiler İngilizce diline hakim olmalıdır. Birçok okulda İngilizce olarak eğitim veriliyor. Tıp, diş hekimliği, mühendislik, psikoloji, işletme – ekonomi, siyasal bilimler, uluslararası ilişkiler ve eczacılık bölümlerini İngilizce olarak okuyabilirsiniz.

İngilizce bölümlere başvurmadan önce sizden dil yeterlilik belgesi istenecektir. Eğer dil yeterliliğiniz yoksa üniversiteniz içerisinde bulunan dil hazırlık eğitimine katılabilirsiniz.

Polonya Üniversiteleri Bölümleri Hangi Dilde Eğitim Veriyor?

Polonya’da kullanılan dil Lehçe olarak adlandırılan, Polonya’ya özgü olarak kullanılan bir dildir. Üniversiteler içerisinde de birçok bölümde Lehçe dilinde eğitim verilir. Ancak İngilizce olarak eğitim verilen Polonya üniversiteleri bölümleri de bulunuyor.

Polonya’da Okumak İçin Ne Gerekli

Polonya’da üniversite okumak istiyorsanız herhangi bir sınava girmek gibi bir zorunluluğunuz bulunmuyor. Yalnızca lise diplomanız ile Polonya’da bulunan bir üniversiteye başvuru yapabilirsiniz.

Başvurunuz sırasında lisedeki başarınız, toplum içerisindeki davranışlarınız ve diğer yeterlilikleriniz değerlendirilir. Yapılan değerlendirme sonucunda okula kabul edilirseniz Avrupa standartlarında eğitim alarak meslek hayatınıza olumlu bir başlangıç yapma şansı yakalarsınız.

Polonya’daki üniversitelerin çoğunda yüksek lisans eğitim şansı da bulunuyor. Üniversite mezunu kişiler şartları karşılıyor ise bu okullarda master eğitimi alabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir