Polonya Turistik Vize Evrakları 2023 1 – polonya konsolos

Polonya Turistik Vize Evrakları 2023

Polonya Turistik Vizesi Hakkında

NEDİR?

Polonya turist vizesi, Polonya’yı turistik nedenle bir tur şirketi ya da bireysel organizasyonuyla ziyaret etmek isteyenlerin başvurması gereken vize tipidir. Polonya turist vizesi Schengen C vize kategorisindedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

180 günlük olarak en çok turistik vizesi alınabilir. Bu vakitte kadar alınacak vize vakti konsolosluk görevlisi yetki sahibi bireyin inisiyatifinde belirlenir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Türkiye Cumhuriyeti’nde tespit edilen Polonya Konsolosluğu ortamında alakalı birimlere müracaat gerçekleştirme esastır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Vize Talep Dilekçesi:  Şirketin antetli kağıdına makalelemiş, şirketinizde imza yetkisi olan şahıs doğrulusunda imzalanmış, şirketin kaşesi vurulmuş Polonya Konsolosluğuna hitaben makalelemiş İngilizce vize talep dilekçesi.

Vize müracaat formu: Tam ve kusursuz doldurulmuş, tarih makalelemiş ve imzalanmış Schengen müracaat formu.

Pasaport:  Seyahat ardından amacıyla en az 3 ay geçerli olan pasaport.

Fotoğraf. 2 adet 35x45mm ebatlarında güncel biyometrik fotoğraf.

Kimlik Fotokopisi: Başvuru sahibini nüfus cüzdanı fotokopisi.

Seyahat sıhhat sigortası: Schengen bölgesi amacıyla geçerli seyahat sigortası yaptırmalıdır.

Uçak rezervasyonu: Seyahat vakitlerine göre düzenlenmiş gidiş, dönüş uçak biletleri rezervasyonu.

Otel rezervasyonu:  Seyahat vaktini amacıyla alan otel rezervasyonu ya da seyahat planını gösteren belgeler.

Muvaffakatname: Reşit olmayanlar amacıyla ebeveynlerinin noter tasdikli izin belgesi.

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Fotoğraf önden çekilmeli, gözler ve tüm yüz – alnından boynuna kadar, açık şekilde görülmelidir.

Dini sebeplerden ötürü başı kapalı olan bireylerin resimleri bu kıstaslara uymalı: alın, çene ve yanaklar görülmeli ve başörtüsünün gölgesi yüze düşmemeli ve şahıs gözlük takıyorsa: gözlük camları şeffaf ve renksiz olmalı, çerçevesi yüzü hiç kapatmamalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edilecek tarihe en çok 2 hafta kala müracaat yapılması lüzumludur bundan üç ay evveline kadar müracaat gerçekleştirme esastır.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Polonya turistik vizesi şahısların müracaat gerçekleştirdikleri ve evraklarını görevliye teslim ettikleri tarihten itibaren 7 ile 10 gün ortamında sonuçlanacaktır.

Bu vakit evrakların haline göre uzayabilir ve resmi tatil günleri de bu vaktinin uzamasına sebep olacaktır.

İstanbul Polonya Konsolosluğu

İstanbul’da ikametgah eden vatandaşlar, Polonya’ya uçuş gerçekleştireceği sırada İstanbul Polonya Konsolosluğu müracaat edebilir. Bu durum yalnızca İstanbul için değil İstanbul ile civarındaki diğer illerde yaşayan vatandaşlar adına da geçerlidir. Polonya Konsolosluğu’na müracaat gerçekleştiği takdirde vize işlemleri ile ilgili her türlü etmen uygulanır.

Polonya Vizesi

Polonya vizesi, Polonya’ya seyahat gerçekleştirileceği sırada alınması gereken vize türüdür. Polonya vizesi kendi içerisinde ülkede bulunma amacına göre değişkenlik gözetir. Aynı zamanda ücretlendirme ve yaş sınırına göre belirli etmenlerde de farklılıklar yer edinir. Polonya vize işlemleri, Polonya Konsolosluğu doğrultusunda uygulanır.

Polonya Konsolosluğu İstanbul

Polonya’ya uçuş gerçekleştirileceği sırada Polonya Konsolosluğu doğrultusunda vize işlemleri görülür. İşlemleri ülkede bulunma amacına göre farklılık sağlar. İstanbul ili ve civarında bulunan illerde ikamet eden vatandaşlar, İstanbul’da bulunan Polonya Konsolosluğu’na belirli zaman dilimleri içerisinde müracaat ettiği takdirde vize işlemleri problemsiz bir şekilde gerçekleşir.

Vfs Global Randevu Polonya

Vfs Global sistemi, belirli ülkelerin online vize randevu sitesidir. Bu sistem üzerinden Polonya randevu işlemleri gerçekleşir Polonya Konsolosluğuna ya da Polonya Büyükelçiliği’ne müracaat edemeyen vatandaşlar, oturdukları yerden sistem üzerinden randevu talebinde bulunabilirler. Burada yalnızca randevu değil, vize işlemleri ile ilgili merak edilen diğer detaylar da öğrenilir.

Polonya Turistik Evrakları vize Soruları

Polonya Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Turistik amaçlı vize işlemleri için gerekli evraklar, pasaport, vize başvuru formu, seyahat amacını gösterir dilekçe, biometrik resim, kimlik fotokopisi, seyahat sağlık sigortası, mali kayıtları gösterir bilgi, konaklama bilgileri, 18 yaş altı müracaatlar için ebeveyn izni şeklinde belirtilmiştir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir