Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Polonya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.stambul.msz.gov.pl’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Poland
Consultation For The Republic Of Poland
Consultation For The Republic Of Poland
Previous
Next

POLONYA TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Polonya ticari vize başvurusunda tespit edilen bireyin seyahatinin mesleksel gerekliliği Polonya’da etkinlik gösteren firma doğrulusunda konfirme edilmelidir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Ticari vize şahıslara başka vizelerde odluğu gibi en çok 180 günlük olarak verilir. Bu vakit ticari faaliyetin haline bağlı olarak uzatılır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Polonya Konsolosluğu ortamında vizeden mesul görevlilerle ve birimlere müracaat gerçekleştirme esastır.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede çağrı eden şirketin bütün iş bilgileri ayrıntılı olarak yer almalı ve konsolosluğa hitaben yazmıştır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 1. Vize talep dilekçesi.
 2. Vize müracaat formu.
 3. Pasaport.
 4. Seyahat sıhhat sigortası.
 5. Davetiye.
 6. Öğrenci belgesi. Başvuru sahibi öğrenci ise; okuldan alınmış güncel ve orijinal öğrenci belgesi.
 7. Başvuru sahibi çalışan ya da şirket sahibi ise; şirketinin antetli kağıdına makalenmiş imzalı, kaşeli izin onayı, şirketin ticaret odası kaydı ve sicil gazetesinin kopyası, vergi levhası, barkotlu SGK hizmet dökümü.
 8. son 3 ayın maaş bordroları.
 9. Uçak rezervasyonu.
 10. Otel rezervasyonu.
 11. Finansal kaynaklar. Bankadan kaşeli ve imzalı son 3 aya ait şirket ya da şahıs hesabı dökümü ya da banka hesap cüzdanının orijinali.
 12. Oturum kartı. Türk vatandaşı olmayanlar amacıyla ülkeye dönüşten itibaren 3 ay daha geçerli olan Türkiye’de oturma ve çalışma izni
Polonya Ticari Vize 2020
Polonya Ticari Vize 2020

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten 2 ay evvelce müracaat yapmaya başlanabilir. Bu vakit seyahatin sekteye uğraması amacıyla önemlidir. Seyahatin önemi yönünden bu vakti göz önüne alabilmekte yarar vardır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alırken vize merkezleri ile irtibat kurulabilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polonya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.stambul.msz.gov.pl olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.