Polonya Ticari Vize 2023 1 – polonya konsolos

Polonya Ticari Vize 2023

NEDİR?

Polonya ticari vize başvurusunda tespit edilen bireyin seyahatinin mesleksel gerekliliği Polonya’da etkinlik gösteren firma doğrulusunda konfirme edilmelidir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Ticari vize şahıslara başka vizelerde odluğu gibi en çok 180 günlük olarak verilir. Bu vakit ticari faaliyetin haline bağlı olarak uzatılır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Polonya Konsolosluğu ortamında vizeden mesul görevlilerle ve birimlere müracaat gerçekleştirme esastır.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede çağrı eden şirketin bütün iş bilgileri ayrıntılı olarak yer almalı ve konsolosluğa hitaben yazmıştır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 1. Vize talep dilekçesi.
 2. Vize müracaat formu.
 3. Pasaport.
 4. Seyahat sıhhat sigortası.
 5. Davetiye.
 6. Öğrenci belgesi. Başvuru sahibi öğrenci ise; okuldan alınmış güncel ve orijinal öğrenci belgesi.
 7. Başvuru sahibi çalışan ya da şirket sahibi ise; şirketinin antetli kağıdına makalenmiş imzalı, kaşeli izin onayı, şirketin ticaret odası kaydı ve sicil gazetesinin kopyası, vergi levhası, barkotlu SGK hizmet dökümü.
 8. son 3 ayın maaş bordroları.
 9. Uçak rezervasyonu.
 10. Otel rezervasyonu.
 11. Finansal kaynaklar. Bankadan kaşeli ve imzalı son 3 aya ait şirket ya da şahıs hesabı dökümü ya da banka hesap cüzdanının orijinali.
 12. Oturum kartı. Türk vatandaşı olmayanlar amacıyla ülkeye dönüşten itibaren 3 ay daha geçerli olan Türkiye’de oturma ve çalışma izni

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten 2 ay evvelce müracaat yapmaya başlanabilir. Bu vakit seyahatin sekteye uğraması amacıyla önemlidir. Seyahatin önemi yönünden bu vakti göz önüne alabilmekte yarar vardır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alırken vize merkezleri ile irtibat kurulabilinir.

Schengen Vizesi Ne Zaman Açılacak 2023?

Schengen bölgesinde herhangi bir ülkeyi ziyaret gerçekleşeceği sırada, Schengen vizesi alınmalıdır. Schengen vize işlemleri ülkenin Konsolosluğu’nun yoğun olmadığı dönemler içerisinde alınabilir. Aynı zamanda bu durum resmi tatil günleri dışında da açık olarak hizmet gösterilir.

Erasmus İçin Vize Nasıl Alınır?

Erasmus projesi ya da Erasmus eğitimi için herhangi bir ülkeye ziyaret gerçekleştirecek olan vatandaşlar, Erasmus vizesi almalıdır. Erasmus eğitimini Polonya’da yapacak olan vatandaşlar, Polonya Konsolosluğu’na başvuru talebinde bulunduktan sonra Erasmus vize işlemleri ile ilgili bir belirtme yapmalıdır. Tarafınızdan belirli evraklar istenir. Evraklar da herhangi bir problem olmadığı takdirde, Erasmus vizesi yaklaşık 2 hafta içerisinde alınır.

Erasmus Şartları

Erasmus eğitimi için Polonya ziyareti gerçekleştirecek olan vatandaşlar hem konsolosluğun, hem de Erasmus vizesinin belirli şartlarını karşılamalıdır. Bu şartlar içerisinde evraklar önemli bir nitelik taşır. Tarafınızdan istenilen kişisel evraklar ıslak imzalı ve kişisel bilgilerle uyuşmalı. Aksi takdirde onaydan geçmez.

Polonya Turist Vizesi

Polonya’ya turist olarak seyahat gerçekleştirileceği sırada turist vizesi alınmalıdır. Turist vize işlemleri Polonya Konsolosluğu ya da Polonya Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleşir. Başvuru formunda turist vizesi olduğu belirtilirse, tarafınızdan istenilen evraklar da bu doğrultuda şekillenir.

Vfs Poland Randevu

Vfs poland sistemi ile birlikte randevu, başvuru ya da vize ile ilgili her türlü hizmete erişilebilir. Sistem içerisinde vize işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz soruları da Online olarak sorabilirsiniz. Tercihen konsolosluğa ya da büyükelçiliğe bizzat müracaat gerçekleştirilir. Ancak vfs poland sistemi üzerinden de bu durum mümkündür.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir