Polonya Psikoloji Yüksek Lisans

Polonya vizesi işlemleri nasıl yapılır?

Türkiye’de herhangi bir üniversitenin psikoloji bölümünden mezun olduysanız Polonya psikoloji yüksek lisans eğitimine dahil olabilirsiniz. Farklı üniversitelerde verilen programlara başvuru tarihlerinde başvurunuzu online olarak yaparak yurt dışı eğitim hayatınızı başlatabilirsiniz.

Polonya’da Psikoloji Yüksek Lisans Yapma Şartları

Polonya’da bulunan üniversitelerdeki psikoloji bölümünde yüksek lisans başvurusu yapacaksanız sizden bazı şartları karşılamanız beklenir;

  • Öncelikle üniversiteden mezun olmuş olmanız ve 2,20/4’den yüksek ortalama ile okulunuzu bitirmiş olmanız gerekir.
  • İngilizce olarak programa katılacağınız için dil yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekir. Bunun için IELT 6.5 ya da TOEFL 85 üstü puan almış olmanız beklenir.

Eğer İngilizce dil yeterliliğiniz yoksa Polonya üniversiteleri içerisinde yer alan 1 yıl dil hazırlık eğitimi alabilirsiniz.

Polonya Psikoloji Yüksek Lisans Kaç Yıl?

Polonya psikoloji yüksek lisans eğitimi diğer bölümlerde olduğu gibi 1,5 ila 2 yıl arasındadır. Bu süre içerisinde öğrencilere farklı beceriler için eğitim verilir. İş psikolojisi ve liderlik, klinik psikolojisi ve psikoterapi ve doğrudan psikoloji bölümlerinde yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz.

Polonya’da Hangi Üniversiteler Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimi Veriyor?

Polonya’da psikoloji yüksek lisans eğitimi alabilmek için tercih edebileceğiniz birçok üniversite bulunuyor. Özellikle SWPS Üniversitesi, Vizja Üniversitesi ve Varşova Üniversitesi bu üniversiteler arasında başarılı olan üniversitelerdir.

Yüksek lisansınızı Polonya’da yapabilmeniz için Polonya içerisinde bulunan bu üniversitelere başvuru yapabilirsiniz. Her üniversitenin kendine ait bir başvuru tarihi ve şartları vardır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir