Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Polonya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.stambul.msz.gov.pl’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Poland
Consultation For The Republic Of Poland
Consultation For The Republic Of Poland
Previous
Next

POLONYA ERASMUS VİZESİ

Polonya Erasmus Vizesi Hakkında

NEDİR?

Erasmus vizesi şahısların öğrenci değişimi uygulaması kapsamında şahıslara verdiği bir vize türüdür.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Erasmus vizesi en çok 6 aylık olarak verilir. Şahıslar bu vakti uzatmak üzere daha sonra Polonya Konsolosluğu’na tekrardan müracaat edebilirler.

NEREYE BAŞVURULUR?

Polonya Konsolosluğu müracaatları alan tek birimdir.

Polonya Erasmus ve Öğrenci Vizesi
Polonya Erasmus ve Öğrenci Vizesi

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Gerekli evraklar

 1. Başvuru sahibinin öğrenci belgesi.
 2. Üniversiten alınan, Polonya Konsolosluğa hitaben makalenmiş ve öğrenci değişimi uygulaması öğrencisi olduğuna istinaden makale.
 3. Polonya’da öğrenim görmeye hak kazanıldığını, üniversiteden öğrenci değişimi uygulaması öğrencisi olduğuna dair makale ya da çağrı mektubu.
 4. Polonya’da geçerli olacak 30.000 Euro teminatlı seyahat sıhhat sigortası.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Erasmus vizesi amacıyla şahıslar lüzumlu evrakları hazırladığı taktirde devre başlamadan üç ay evvelce müracaatlarını yapmalıdır .Erasmus vizesi işlemleri uzayabilir bu yüzden de uygulama dışı kalmamak adına müracaatlar erkenden yapılmalıdır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alırken vize merkezleri ile iletişime geçmek lüzumludur.

POLONYA ÖĞRENCİ VİZESİ

NEDİR?

Eğitim hayatına vatan dışında devam etmek isteyen öğrencilerin adedi her geride bıraktığımız gün daha da artıyor.

Türk öğrencilerin vatan dışı eğitim amacıyla en çok tercih ettiği ülkeler arasında Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda, Malta, Avustralya gibi ülkelerin yanı sıra son senelerde Almanya, Fransa, İspanya, Polonya, Macaristan, Danimarka, İsveç, Estonya gibi ülkeler de sık sık tercih edilen ülkeler arasında konumunu koruyor.

Sağladığı faydalar göz önüne alındığında vatan dışındaki eğitimin mantıklı bir seçenek olduğunu gören öğrenciler, dil okulları ve üniversitelerden gereksinimleri tarafında seçim yaparak hem değişik bir eğitim anlayışına sahip oluyor hem de dünya görüşünü gerektiğince geniş bir perspektife taşımış oluyor.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Öğrenci vizesi şahıslara en çok 6 aylık ve bir senelik olarak verilir. Öğrenim durumunun devam etmesine bağlı olarak ise bu vakit uzatılır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Polonya Konsolosluğu öğrenci vizesi müracaatlarını alan birimdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Polonya Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar
 • Geçerli Pasaport
 • Varsa Eski Pasaportlar ve Vizeler
 • 2 adet Vesikalık Fotoğraf
 • Polonya Vize Başvuru Ücreti Ödendiğine Dair Dekont
 • Polonya Vize Başvuru Formu
 • Akseptans Mektubu
 • Kurs Ödendi Onayı
 • Konaklama Bilgileri
 • Uçak Bilet Rezervasyonları
 • Nüfus Cüzdanı Sureti
 • Sigorta Poliçesi
 • Öğrenci Belgesi ve Diplomalar
 • Garantör / Taahhütname
 • Ebeveynlerden ya da yakın akrabalardan kalış vakitı vakitınce masrafların karşılanacağını gösteren noter tasdikli taahhütname.
 • Mali durumunuzu gösteren belgeler

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Öğrenci vizesi uzun prosedürü işlemler olmasından erkenden müracaat gerçekleştirme gerekecektir. Seyahat edilecek tarihten üç ay evvelce müracaat yapılması esastır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alabilmek üzere vize merkezleri ile irtibata geçilmesi tavsiye edilmektedir. Randevu işlemleri amacıyla vize merkezleri yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polonya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.stambul.msz.gov.pl olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.