Polonya Aile Ziyareti Vizesi 2023 1 – polonya konsolos

Polonya Aile Ziyareti Vizesi 2023

POLONYA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Polonya Konsolosluğu, Polonya aile ve dost ziyareti vizesini sahibi olan Schengen vizesi amacıyla lüzumlu evrak listelerinde farklılık yapabilmektedir.

Polonya Aile ve Arkadaş ziyareti vizesi amacıyla gereken güncel evrak listesini Polonya Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçerek talep edin.

Güncel evrak listesi ve vize işlem verisini sahibi olan bulgular e-posta adresinize gönderilecektir. Vize Merkezi deneyimli danışmanlarıyla Polonya aile ve dost ziyareti vizenizi problemsiz ve itimat edilir şekilde almanızda size destek olacaktır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Polonya aile ve dost ziyareti vizesi alabilmek isteyen şahıslara aile ve dost ziyareti vizesi en çok 180 günlük olarak verilir. Bu vakit zarfında 90 günlük konaklama hakkı verilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Polonya Konsolosluğu’na müracaat gerçekleştirme lüzumludur.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 1. Vize Talep Dilekçesi
 2. Vize Başvuru Formu
 3. Pasaport
 4. Fotoğraf
 5. Kimlik Fotokopisi.
 6. Başvuru sahibinin son 3 sene içeresinde alınmış bir Schengen vizesi yoksa, Polonya’daki belediyeden alınan resmi çağrının orijinali, şayet var ise Polonya’daki şahıs doğrulusunda makalenmiş, imzalanmış çağrı, çağrı eden şahsa ait bulguların olduğu pasaportun fotokopisi lüzumludur.
 7. Seyahat Sıhhat Sigortası.
 8. Nüfus kayıt örneği
 9. Muvafakatname. 18 yaşından küçükler amacıyla ebeveynlerinin noter tasdikli izin belgesi.
 10. Finansal Kaynaklar. Bankadan alınan kaşeli ve imzalı son 3 aya ait en az 4000 TL bakiyesi olan hesap dökümü

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Aile ve dostuna ve ya ailesine çağrı eden bir mektup yazmalı ve bu mektupta yakının bütün kimlik bilgileri ve iş, adres bilgileri yer almalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Polonya aile ve dost ziyareti vizesi amacıyla şahısların seyahat edecekleri tarihten en çok 3 ay evvelce müracaat yapması lüzumludur.

Seyahat tarihinden 3 ay evvelce başlayan müracaat prosedürü seyahat tarihine iki hafta kalaya kadar devam etmektedir.

Polonya

Polonya her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak rotasıdır. Genel olarak Erasmus ya da iş amaçlı seyahatler gerçekleşir. Polonya’ya belirli amaçlar doğrultusunda ziyaret gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, ülke içerisinde bulunan Polonya konsolosluklarına başvuru talebinde bulunmalıdır.

E Konsulat Polonya Randevu

Polonya konsolosluğunun ya da Polonya Büyükelçiliğine vize başvurusu için direkt olarak müracaat gerçekleşebilir. Ancak yoğun iş sürecinde bulunan vatandaşlar, online sistemler üzerinden de randevu alabilir. Tercihan konsolosluğun resmi web sitesi üzerinden, tercihen de Polonya vfs sistemi üzerinden de vize işlemleri için randevu, kısa bir süreç içerisinde alınır.

Polonya Vatandaşlık Şartları 2023

Polonya vatandaşlık şartları hem konsolosluk, hem de ülkeye göre değişkenlik gözetir.

 • Polonya’nın hukuki ve toplumsal bilgi durumuna sahip olmak,
 • Polonya’nın dil şartını kabullenmek
 • Ve Polonya yasalarına uygun bir vatandaş haline gelebilmek için şartlar onaydan geçmelidir.

Şartlar karşılandığı takdirde vatandaşlık alınır.

Polonya Çalışma İzni Evrakları

Polonya çalışma izni evrakları içerisinde, belgeli çalışma izni önemli bir nitelik taşır. Aynı zamanda diğer vize evrakları içerisinde olduğu gibi;

 • Pasaport
 • Biyometrik fotoğraf
 • Sicil kaydı
 • Nüfus cüzdanı
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi gibi evraklarda edilmelidir.

Aynı zamanda çalışılan yere göre tarafınızdan istenen kişisel evraklarda, eksiksiz bir şekilde dosya içerisinde bulundurulmalı.

Polonya Oturum Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar?

Polonya oturum kartı alabilmek için ilk olarak başvuru talebinde bulunulmalı. Konsolosluğun yoğun olduğu dönemde başvuruda bulunulursa süreç uzayabilir. Ancak belirli bir zaman diliminde oturum kartı için bir başvuruda bulunursa, kısa bir süreç içerisinde elinize ulaşır. Polonya oturum kartı evraklar istenilen doğrultuda hazırlanırsa, yaklaşık 2 hafta içerisinde alınabilir. Ancak evrakları eksik hazırlanırsa bu süreç 1 ayı bulabilir.

Erasmus Polonya Vize

Türkiye’den Polonya’ya Erasmus için seyahat gerçekleştirecek olan kişiler, Erasmus vizesi almalıdır. Erasmus vizesi için tarafınızdan belirli evraklar istenir. Bu evraklar konsolosluğun istediği nitelikleri taşımalıdır. Aynı zamanda pasaport türüne göre de muaf tutulma durumu mevcuttur. Konsolosluğa müracaat gerçekleştirdiğiniz takdirde güncel Erasmus vizesi ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Polonya Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Polonya seyahati için öğrenci vizesi alan vatandaşlardan, öğrenci vizesinin gerekliliğine göre belirli evraklar istenir. Bu evraklar kişisel olarak çeşitli etmenlere göre de farklılık gözetir. Polonya öğrenci vizesi, Polonya Konsolosluğu tarafınızdan istediği evraklar da yasal olarak herhangi bir problem olmadığı takdirde yaklaşık 7 ile 15 iş günü içerisinde çıkmaktadır.

Polonya'ya Çalışmaya Gitmek

Polonya’ya çalışmak için gitmek isteyen vatandaşlar, çalışma vizesi almalıdır. Çalışma vizesi beraberinde çalışma iznini de gerektirir. Çalışma vize evrakları içerisinde Polonya’da bulunan iş yerinden çalışma izni alınmalıdır. Bu evrak konsolosluğun onayından geçtiği takdirde, Polonya’ya çalışmak için gidilebilir.

Polonya Giriş Şartları Covid 19

Pandemi süresi boyunca herhangi bir ülkeye ziyaret gerçekleşeceği sırada, belirli kısıtlamalar bulunur. Polonya giriş şartları içerisinde de bu kısıtlamalar mevcut bir şekilde yer edinir. Polonya vize işlemleri esnasında pandemi süresi boyunca bir ziyaret gerçekleşecek ise konsolosluk belirli işlemleri kısıtlayabilir. Bu konuda bilgi sahibi olmakta fayda var.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir