Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Polonya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.stambul.msz.gov.pl’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For The Republic Of Poland
Consultation For The Republic Of Poland
Consultation For The Republic Of Poland
Previous
Next

Polonya Aile Ziyareti Vizesi Hakkında

POLONYA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Polonya Konsolosluğu, Polonya aile ve dost ziyareti vizesini sahibi olan Schengen vizesi amacıyla lüzumlu evrak listelerinde farklılık yapabilmektedir.

Polonya Aile ve Arkadaş ziyareti vizesi amacıyla gereken güncel evrak listesini Polonya Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçerek talep edin.

Güncel evrak listesi ve vize işlem verisini sahibi olan bulgular e-posta adresinize gönderilecektir. Vize Merkezi deneyimli danışmanlarıyla Polonya aile ve dost ziyareti vizenizi problemsiz ve itimat edilir şekilde almanızda size destek olacaktır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Polonya aile ve dost ziyareti vizesi alabilmek isteyen şahıslara aile ve dost ziyareti vizesi en çok 180 günlük olarak verilir. Bu vakit zarfında 90 günlük konaklama hakkı verilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Polonya Konsolosluğu’na müracaat gerçekleştirme lüzumludur.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

  1. Vize Talep Dilekçesi
  2. Vize Başvuru Formu
  3. Pasaport
  4. Fotoğraf
  5. Kimlik Fotokopisi.
  6. Başvuru sahibinin son 3 sene içeresinde alınmış bir Schengen vizesi yoksa, Polonya’daki belediyeden alınan resmi çağrının orijinali, şayet var ise Polonya’daki şahıs doğrulusunda makalenmiş, imzalanmış çağrı, çağrı eden şahsa ait bulguların olduğu pasaportun fotokopisi lüzumludur.
  7. Seyahat Sıhhat Sigortası.
  8. Nüfus kayıt örneği
  9. Muvafakatname. 18 yaşından küçükler amacıyla ebeveynlerinin noter tasdikli izin belgesi.
  10. Finansal Kaynaklar. Bankadan alınan kaşeli ve imzalı son 3 aya ait en az 4000 TL bakiyesi olan hesap dökümü
Polonya Aile Ziyareti Vizesi 2020
Polonya Aile Ziyareti Vizesi 2020

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Aile ve dostuna ve ya ailesine çağrı eden bir mektup yazmalı ve bu mektupta yakının bütün kimlik bilgileri ve iş, adres bilgileri yer almalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Polonya aile ve dost ziyareti vizesi amacıyla şahısların seyahat edecekleri tarihten en çok 3 ay evvelce müracaat yapması lüzumludur.

Seyahat tarihinden 3 ay evvelce başlayan müracaat prosedürü seyahat tarihine iki hafta kalaya kadar devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polonya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.stambul.msz.gov.pl olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.