Polonya Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay 1 – polonya konsolos

Polonya Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay

Polonya Vizesi Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay-Mersin

Visa Center Global Vize Hizmetleri, Polonya Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep Ofisinden sevgiler.

38 milyonluk genç nüfusu ile Avrupa için oldukça önemli olan Polonya, uluslararası siyaset konusunda oldukça centilmen bir görüntü çiziyor. Polonya, Avrupa Birliği ve dünya konuları hakkında, sessiz ve içe dönük bir siyaset izlemeyi tercih ediyor. Geçmişte siyasi olaylar nedeni ile Rus ve Alman baskısı altında kalan ülke, hali hazırda 312.679 kilometre karelik bir cumhuriyet.

Birinci ve İkinci Dünya Savaşı öncesi, ayrıca sonrasında dili en çok yanan ülkelerden biri olan Polonya, Avrupa ülkelerinin birbirleri ile birlik olarak hareket etmeyi taahhüt etmesi ve Avrupa Birliği olarak ilerlemesi neticesinde, birliğe katılan ülkelerden biri haline geldi.

Bugün Avrupa Birliği’nde yer alan ve birçok öğrencinin eğitim için tercih ettiği ülkelerden biri olan ülkeye gitmek için Polonya vizesi almak şart. Bu açıdan, Polonya’da çalışmak ya da eğitim almak için Vize Başvuru Merkezi ofislerimizi tercih edebilirsiniz. Gaziantep Ofisimiz, merkez ofisi olarak faaliyetine devam etmektedir.

Polonya Vize Başvuru Merkezi – Adana

Polonya Vize Başvuru Merkezi olarak, Adana’da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Polonya’ya gitmek isteyen vatandaşlarımız için sürdürdüğümüz hizmetler arasında, genellikle en çok aldığımız talep, öğrenci değişim programı kaynaklı seyahatlerden oluşuyor. Bununla birlikte, çalışma ve aile birleşimi amacı ile de ülkeye hatırı sayılır düzeyde vatandaşlarımızı yolluyoruz.

Adana’dan Polonya vizesi almak ve ülkeye seyahat etmek isteyenleri, Vize Başvuru Merkezi ofislerimize bekliyoruz. İlk etapta fikir almak ya da düşüncelerinizi netleştirmek için dahi ofislerimize gelebilir ve aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz. Ofislerimiz sürekli olarak hizmete açık olduğu gibi Polonya vizesi ve diğer ülke vizeleri için ücretsiz danışmanlık ve evrak listesi bilgisi de paylaşmaktadırlar.

Polonya Vize Başvuru Merkezi – Hatay

Hatay şehri, medeniyetlerin birleştiği özel bir şehir. Akdeniz ve Güneydoğu coğrafyasının birleştiği noktada, adeta Suriye ile birleşen bir atmosfer yaratan Hatay, gerek mutfağı, gerek yaylaları, gerekse de tarihsel kalıntıları ile muazzam bir şehrimiz. Hatay’da yaşayan ve şehrine hayranlık besleyen vatandaşlarımız, buna rağmen çeşitli nedenler doğrultusunda Vize Başvuru Merkezi hizmetlerinden faydalanmak isteyebilir.

Türkiye’nin %99 başarı oranı ile önde gelen vize merkezlerinden biri olan kurumumuzdan Polonya vizesi almak isteyen ve Polonya vizesi başvurusu gerçekleştirmek isteyen değerli vatandaşlarımıza, Polonya Vize Başvuru Merkezi olarak yardımcı olabilir ve bu konuda şehrin uğrak, merkezi konumlarından birinde bulunan ofisimiz ile hizmet sağlayabiliriz.

Polonya Vize Başvuru Merkezi – Kahramanmaraş

Varşova, Krakow, Poznan gibi bilindik Polonya şehirleri, Polonya Vize Başvuru Merkezi ofislerimiz ile uzak olmaktan çıkıyor ve sizler için ulaşılması kolay bir hale geliyor. Herhangi bir Polonya şehrine gerçekleştirmek istediğiniz seyahatler dolayısıyla, vize almak istiyorsanız bizleri arayabilirsiniz.

Polonya, Schengen Bölgesi ülkelerden biri olması sebebi ile kısa süreli seyahatlerinizi (90 güne değin) Schengen vizesi ile taçlandırmanızı bekleyecektir. Beklentinin karşılanması ve Schengen olarak Polonya vizesi almanız durumunda, dilediğiniz Polonya şehrine ister karadan, ister havadan giriş sağlayabilirsiniz.

Orta Avrupa’nın uğrak duraklarından biri olan Polonya’ya vize almak, ortalama 7 ile 15 gün arasında sonuçlanıyor. Dilerseniz Vize Başvuru Merkezi, Kahramanmaraş şubemiz ile irtibata geçerek, bu ilden yapacağınız yolculuk öncesinde 15 günde vizenizi hazırlatabilir, dilerseniz ulusal vize statüsündeki D tipi vizeyi, kriterleri sağlamanız durumunda bizler aracılığı ile elde edebilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Merkezi – Mersin

Özellikle eğitim amaçlı seyahatlerin sıklıkla gerçekleştiği Polonya, Avrupa’nın önde gelen üniversitelerine ev sahipliği yapıyor. Jagiellon, Wroclaw, Cardinal Stefan ve Jan Kochanowski gibi önemli üniversitelerde öğrenci değişimi programı çerçevesinde eğitim almak, Mersinli gençlerimizin de hakkı. Değişim programı ile Polonya vizesi alarak bu ülkeye gitmek isteyen gençlerimize, arzu ettikleri vizeyi elde etmeleri için büyük fırsatlar ve hizmetler veriyoruz.

Mersin’de bulunan Vize Başvuru Merkezi ile irtibata geçer ve ofisimizi ziyaret ederseniz, seyahat gerçekleştirmek istediğiniz süreci kapsayacak şekilde öğrenci vizenizi edinebilirsiniz. Kısa sürede, hızlandırılmış vize işlemlerinden faydalanmak ve Polonya vizesi almak için Mersin’deki Polonya Vize Başvuru Merkezi ofisimize bekliyoruz.

Polonya Vize Başvuru Merkezi – Şanlıurfa

Polonya, tarım için son derece elverişli ve tarım konusunda son derece özverili bir ülke. Ülke topraklarının yalnızca %15-18 gibi bir oranının şehirleşme için ayrıldığını, %50 gibi bir toprak bütünlüğünün tarım için kullanıldığını düşünürsek, bu anlamda nadide bir ülke olduğunu söyleyebiliriz. Şanlıurfa’dan göçmen statüsünde Polonya’da uzun süreli kalmak ve bu alanda çalışmak için Şanlıurfa Polonya Vize Başvuru Merkezi ofisimizi ziyaret edebilir ve bilgi edinebilirsiniz.

Polonya Randevu

Polonya vizesine başvuru yapan kişilerin randevu tarihlerini seyahat tarihlerinden bir süre önce belirlemeleri gerekmektedir. Kişilerin vize başvurularını yaptıkları dosyalarının incelenmesi için bu randevunun alınması elzemdir. Bu randevular internet üzerinden online bir şekilde alınabilmektedir. Yetkili internet siteleri üzerinden kişiler hızlı ve zahmetsiz bir şekilde vize başvuruları için randevu tarihlerini alabilmektedir.

Vize Randevu

Vize randevuları vize başvuru dosyalarının incelenmesi için anahtar görevi görmektedir. Bu randevular genel olarak konsolosluklardan ya da konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş merkezler aracılığıyla alınmaktadır. Randevusu olmayan kişiler en ufak işlemi bile yapamazlar. Bu yüzden kişilerin doğru makamlardan, seyahat sürelerine bağlı olarak bir vize randevusu almalıdır. Kişiler olası olumsuz durumlardan etkilenmemek için bu süreci çok iyi planlamalıdır.

Polonya Vfs Randevu

Polonya’ya seyahatleri kısa süre olacak kişilerin vize başvuruları resmi internet sitesinden yapılabilinir. Bu sayede kişiler vize işlemlerinin uzun ve yorucu işlemlerinden sıyrılır. VFS randevu sistemiyle beraber kişiler belirli adımları uygulayarak randevularını kolay bir şekilde alabilmektedir.

Polonya Bayrak

Bayraklar bir ülkenin bağımsız olduğunu anlatan en önemli sembollerden bir tanesidir. Bayraklar ülkelerin var olduklarını gösterir. Her ülkenin kendi bayrağı bulunmaktadır.  Polonya Bayrağı kırmızı beyaz iki şerittir. Beyaz kısım üstte, kırmızı kısım alttadır. Polonya Bayrağı şekil itibariyle Endonezya ve Monako bayraklarıyla da benzerlik göstermektedir.

İzmir Polonya Konsolosluğu

İzmir’de bulunan konsolosluk fahridir. Fahri konsolosluklar asıl konsolosluklara yardımcı olmak amacıyla daha küçük şehirlerde açılmışlardır. İşlemlerini asıl konsolosluklar adına yürütmektedir. Ülkede bulunan Polonya vatandaşlarının haklarını gözetme, evlenme, boşanma ve belge onaylama gibi konularda görev yetkileri bulunur. Ayrıca dönüş yapma yetkisi olmasa da vize başvurularını toplama yetkisi vardır.

Polonya İstanbul Konsolosluğu

İstanbul’da bulunan Başkonsolosluk bu ülkede bulunan Polonya’nın resmi temsilciliklerinden bir tanesidir. Bu konsolosluklar hem vize başvuru işlemlerini yürütüp hem de bu işlemleri olumlu ya da olumsuz bir şekilde cevaplama yetkisine sahiptir. Ayrıca asli görevleri arasında iki ülke arasındaki ilişkileri her açıdan düzenlemeye çalışmakta vardır.

Polonya Ya Vizesiz Gidilir Mi

Polonya’ya gitmek isteyen Umuma Mahsus pasaportu olan kişilerin vize işlemlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirme zorunluluğu bulunmaktadır. Ancak 6 ay içerisinde 90 gün izinli olarak resmi pasaportlara sahip kişiler bu karmaşık vize işlemlerinden muaf tutulurlar.

Polonya Başkonsolosluğu

Polonya Başkonsolosluğu İstanbul’da bulunmaktadır.  Maslak’ta bulunan resmi kurumun görev bölgesi yalnızca İstanbul’la kısıtlı değildir. Bu şehirler arasında Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, Elazığ, Kilis gibi daha bir çok il bulunmaktadır. Kişiler vize işlemlerini bu konsolosluk aracılığıyla yapabilmektedir.

Konsolosluk Randevu

Polonya’ya uzun süreli gidecek olan kişilerin işlemlerini şahsen konsolosluklar aracılığıyla yapmaları zorunludur. Bu noktada randevu alacakları kurumda konsolosluklardır. Vize işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin seyahat tarihlerine bağlı olarak bu süreyi iyi bir şekilde planlamaları kendi açılarından önemlidir. İyi bir süreç planlamasıyla seyahat tarihlerine kadar oluşabilecek süreçleri bu arada düzeltme şansları bulunur.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir